CLUB NAUTIC EL BALIS METEO
CONTACTE
SERVEIS

INICI / ESPORTS /

Palmarès

OLÍMPICS, CAMPIONS DEL MÓN, CAMPIONS D’EUROPA

Jose María Van der Ploeg, medalla d’Or JJOO Barcelona 92. Classe Finn.

Neus Garriga, diploma olímpic JJOO Sidney 2000. Classe Europa.

Bàrbara Cornudella i Sara López, Participació JJOO Rio de Janeiro 2016. Classe 470F

Florian Trittel, diploma olímpic JJOO Tokio 2021. Classe Nacra 17

Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones del món sènior 1985. Classe Vaurien Femení

Xavier Garcia, Campió del món 1986. Classe Optimist

Sergi Fernández, Campió del món 1998. Motonàutica: Raids 1.200cc

Jose M. Van der Ploeg, Campió del món 2006. Classe IMS 670

Jose M. Van der Ploeg, Campió del món 2010. Classe GP 42

Carlos Robles i Florian Trittel, Campions del món juvenils 2011. Classe 29er

Jose M. Van der Ploeg i Jose M. Vander Ploeg Jr., Campions del món 2012. Classe J80

Carlos Robles i Florian Trittel, Campions del món 2012. Classe 29er

David Charles i Alex Charles, Campions del món juvenils 2012. Classe 420

Josep Aluja, Campió d’Europa 1978. Classe Off-Shore

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1983. Classe Optimist

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1983. Classe Optimist per equips

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1984. Classe Optimist

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1984. Classe Optimist per equips

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1985. Classe Optimist per equips

Montserrat Aluja, Campiona d’Europa 1989. Esquí Nàutic de Velocitat

Xavier Garcia, Campió d’Europa 1991. Classe Finn Júnior

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1994. Classe Finn

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1995. Classe Finn

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1996. Classe Finn

Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Europa 2011. Classe 29er

Norberto Mallo, Campió d’Europa 2012. Motonàutica: Endurance Classe B

Albert Gelpí, Campió d’Europa 2013. Classe Optimist per Equips

Alfredo Bernad, Campió d’Europa 2014. Classe FX-One

Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Europa juvenils 2015. Classe 470F

Monica Veenhoven, Campiona d’Europa 2019. Classe Europe

 

Títols nacionals: Campions d’Espanya

Oriol Cornudella, Campió d’Espanya 1968. Classe Vaurien

Josep Aluja, Campió d’Espanya 1976. Classe Off-Shore

Josep Aluja, Campió d’Espanya 1978. Classe Off-Shore

Meritxell Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya absolut 1984. Classe Vaurien

Meritxell Cornudella i Rosa Payés, Campiones d’Espanya absolut 1984. Classe Vaurien

Xavier Garcia, Campió d’Espanya 1985. Classe Optimist

Joan Gelpí i David Cornudella, Campions d’Espanya absolut 1985. Classe Vaurien

Xavier Garcia, Campió d’Espanya 1986. Classe Optimist per equips

Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya 1986. Classe Vaurien Femení

Josep Aluja, Campió d’Espanya 1986. Classe Off-Shore

Montserrat Aluja, Campiona d’Espanya 1986. Esquí Nàutic de Velocitat

Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya 1987. Classe Vaurien Femení

Montserrat Aluja, Campiona d’Espanya 1989. Esquí Nàutic de Velocitat

Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1991. Esquí Nàutic de Velocitat

Carlos Stampa, Campió d’Espanya 1991. Classe Esquí Nàutic

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1993. Classe Finn

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1994. Classe Finn

Meritxell Cornudella i Rosa Payés, Campiones d’Espanya 1995. Classe Vaurien

Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1995. Esquí Nàutic de Velocitat

Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1996. Esquí Nàutic de Velocitat

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1999. Classe Star

Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1999. Esquí Nàutic de Velocitat

Neus Garriga, Campiona d’Espanya 2001. Classe Europa Femení

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 2007. Classe Star

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 2007. Classe IMS 670

Guillem Vidiella i Oscar López, Campions d’Espanya 2008. Classe 420 per equips

Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2009. Classe 420 Juvenil Femení

Adriana Rodés, Campiona d’Espanya 2009. Classe Optimist Femení

Adriana Rodés, Alex Charles i David Charles, Campions d’Espanya 2009. Classe Optimist per equips autonòmics

Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2010. Classe 420 Juvenil Femení

Florian Trittel i Lucas Trittel, Campions d’Espanya 2010. Classe 29er

Franc Brú i Pablo de Cortada, Campions d’Espanya 2010. Classe Optimist per equips autonòmics

David Charles i Alex Charles, Campions d’Espanya 2010. Classe 420 per equips

Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2011. Classe 420 Femení

Adriana Rodés i Lucy Brugman, Campiones d’Espanya 2011. Classe 420 Juvenil Femení

Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Espanya 2011. Classe 29er Juvenil

Adriana Rodés i Lucy Brugman, Campiones d’Espanya 2012. Classe 420 Femení

Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2012. Classe 470 Femení

Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Espanya 2012. Classe 29er

David Charles i Alex Charles, Campions d’Espanya 2012. Classe 420 Juvenil

Willy Pi-Suñer, Sigfrid Rovira, Franc Brú i Nil López, Campions d’Espanya 2014. Classe 420 per equips

Xavier Boluda, Campió d’Espanya 2014. Classe Làser Radial Màster

Rafa Rabassa, Campió d’Espanya 2014. Classe Europa

Albert Gelpí, Alex Brú, Arnau Gelpí, Èlia Miquel i Elisenda Rahola, Campions d’Espanya 2014. Classe Optimsit per equips de club

Albert Gelpí, Campió d’Espanya 2014. Classe Optimist Masculí

Florian Trittel, Campió d‘Espanya 2014. Classe Fórmula Kite

Rafa Rabasa, Campió d’Espanya sub-17 2015. Classe Europe.

Albert Gelpí, Campió d’Espanya 2015. Classe O’pen Bic

Xavier Boluda, Campió d’Espanya 2016. Classe Làser Radial Màster

Rafa Rabasa, Campió d’Espanya Sub-17 i Sub-19 2016. Classe Europe

Tania Bonilla i Núria Miró, Campiones d’Espanya femenines 2016. Classe 29er

Andrea Rabasa, Campiona d’Espanya femení 2016. Classe Europe

Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 2017. Classe Creuer.

Joan Freixa, Campió d’Espanya 2017. Classe Europe.

Andrea Rabasa, Campiona d’Espanya femení 2017. Classe Europe

Claudia Rodés, Campiona d’Espanya femení Sub-20 2017. Classe Europe

Eduard Ferrer i Carlos de Maqua, Campions d’Espanya 2017. Classe 420 Juvenil

Rafa Rabasa, Campió d’Espanya 2018. Classe Europe

Marc Arrufat, Campió d’Espanya Sub-18 2018. Classe Europe

Monica Veenhoven, Campiona d’Espanya 2019. Classe Europe

Nora Lasurt, Campiona d’Espanya Sub-18 2019. Classe Europe

Florian Trittel, Campió d’Espanya 2019. Classe Nacra 17

Monica Veenhoven, Campiona d’Espanya femenina 2020. Classe Europe

Javi Mestre, Campió d’Espanya 2021. Classe 420

Julia Gómez Roa, Campiona fèmina d’Espanya 2021. Classe Windsurf Open Foil

Jose M. Van der Ploeg, Campió Màster d’Espanya 2021. Classe Ilca 7

CONTACTE

CLUB NÀUTIC EL BALÍS

Carretera N-11, km. 651.5

Sant Andreu de Llavaneres

08392 - BARCELONA

Espanya


OFICINES

Tel 93 792 99 00

Fax 93 792 72 61

info@cnelbalis.com


Horaris oficines administració:

de dilluns a divendres: de 09 a 14 h. i de 16 a 18 h.

dissabtes, diumenges i festius de 10 a 14 h.


Les oficines romandran tancades els dies:

25 i 26 de desembre, 1 i 6 de gener i el divendres de Setmana Santa.

ÀREA ESPORTIVA

sailing@cnelbalis.com


ESCOLA DE VELA

vela@cnelbalis.com


RESTAURANT CLUB NÀUTIC EL BALÍS

Tel 93 792 75 25


CONTACTE SERVEIS RESTAURACIÓ