ACCES SOCIS

METEO
CLUB NAUTIC EL BALIS
CONTACTE
SITUACIÓ

INICI / ESPORTS /

Palmarès

Olímpics, campions del món, campions d’Europa

Jose María Van der Ploeg, medalla d’Or Barcelona 92. Classe Finn.
Neus Garriga, diploma olímpic Sidney 2000. Classe Europa.
Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones del món sènior 1985. Classe Vaurien Femení
Xavier Garcia, Campió del món 1986. Classe Optimist
Sergi Fernández, Campió del món 1998. Motonàutica: Raids 1.200cc
Jose M. Van der Ploeg, Campió del món 2006. Classe IMS 670
Jose M. Van der Ploeg, Campió del món 2010. Classe GP 42
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions del món juvenils 2011. Classe 29er
Jose M. Van der Ploeg i Jose M. Vander Ploeg Jr., Campions del món 2012. Classe J80
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions del món juvenils 2012. Classe 29er
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions del món 2012. Classe 29er
David Charles i Alex Charles, Campions del món juvenils 2012. Classe 420
Josep Aluja, Campió d’Europa 1978. Classe Off-Shore
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1983. Classe Optimist
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1983. Classe Optimist per equips
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1984. Classe Optimist
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1984. Classe Optimist per equips
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1985. Classe Optimist per equips
Montserrat Aluja, Campiona d’Europa 1989. Esquí Nàutic de Velocitat
Xavier Garcia, Campió d’Europa 1991. Classe Finn Júnior
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1994. Classe Finn
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1995. Classe Finn
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Europa 1996. Classe Finn
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Europa 2011. Classe 29er Juvenil
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Europa 2011. Classe 29er
Norberto Mallo, Campió d’Europa 2012. Motonàutica: Endurance Classe B
Albert Gelpí, Campió d’Europa 2013. Classe Optimist per Equips
Alfredo Bernad, Campió d’Europa 2014. Classe FX-One
Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Europa juvenils 2015. Classe 470F

Títols nacionals: Campions d’Espanya

Oriol Cornudella, Campió d’Espanya 1968. Classe Vaurien
Josep Aluja, Campió d’Espanya 1976. Classe Off-Shore
Josep Aluja, Campió d’Espanya 1978. Classe Off-Shore
Meritxell Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya absolut 1984. Classe Vaurien
Meritxell Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya juvenils 1984. Classe Vaurien
Meritxell Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya femení 1984. Classe Vaurien
Meritxell Cornudella i Rosa Payés, Campiones d’Espanya absolut 1984. Classe Vaurien
Meritxell Cornudella i Rosa Payés, Campiones d’Espanya femení 1984. Classe Vaurien
Xavier Garcia, Campió d’Espanya 1985. Classe Optimist
Joan Gelpí i David Cornudella, Campions d’Espanya absolut 1985. Classe Vaurien
Xavier Garcia, Campió d’Espanya 1986. Classe Optimist per equips
Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya 1986. Classe Vaurien Femení
Josep Aluja, Campió d’Espanya 1986. Classe Off-Shore
Montserrat Aluja, Campiona d’Espanya 1986. Esquí Nàutic de Velocitat
Núria Cornudella i Mireia Cornudella, Campiones d’Espanya 1987. Classe Vaurien Femení
Montserrat Aluja, Campiona d’Espanya 1989. Esquí Nàutic de Velocitat
Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1991. Esquí Nàutic de Velocitat
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1993. Classe Finn
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1994. Classe Finn
Meritxell Cornudella i Rosa Payés, Campiones d’Espanya 1995. Classe Vaurien
Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1995. Esquí Nàutic de Velocitat
Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1996. Esquí Nàutic de Velocitat
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 1999. Classe Star
Laia Aluja, Campiona d’Espanya 1999. Esquí Nàutic de Velocitat
Neus Garriga, Campiona d’Espanya 2001. Classe Europa Femení
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 2007. Classe Star
Jose M. Van der Ploeg, Campió d’Espanya 2007. Classe IMS 670
Guillem Vidiella i Oscar López, Campions d’Espanya 2008. Classe 420 per equips
Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2009. Classe 420 Juvenil Femení
Adriana Rodés, Campiona d’Espanya 2009. Classe Optimist Femení
Adriana Rodés, Alex Charles i David Charles, Campions d’Espanya 2009. Classe Optimist per equips autonòmics
Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2010. Classe 420 Juvenil Femení
Florian Trittel i Lucas Trittel, Campions d’Espanya 2010. Classe 29er
Franc Brú i Pablo de Cortada, Campions d’Espanya 2010. Classe Optimist per equips autonòmics
David Charles i Alex Charles, Campions d’Espanya 2010. Classe 420 per equips
Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2011. Classe 420 Femení
Adriana Rodés i Lucy Brugman, Campiones d’Espanya 2011. Classe 420 Juvenil Femení
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Espanya 2011. Classe 29er Juvenil
Adriana Rodés i Lucy Brugman, Campiones d’Espanya 2012. Classe 420 Femení
Adriana Rodés i Lucy Brugman, Campiones d’Espanya 2012. Classe 420 Juvenil Femení
Bàrbara Cornudella i Sara López, Campiones d’Espanya 2012. Classe 470 Femení
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Espanya 2012. Classe 29er
Carlos Robles i Florian Trittel, Campions d’Espanya 2012. Classe 29er Juvenil
David Charles i Alex Charles, Campions d’Espanya 2012. Classe 420 Juvenil
Florian Trittel, Campió d’Espanya 2013. Classe Kite Course Racing sub-21
Willy Pi-Suñer, Sigfrid Rovira, Franc Brú i Nil López, Campions d’Espanya 2014. Classe 420 per equips
Xavier Boluda, Campió d’Espanya 2014. Classe Laser Radial Master
Rafa Rabassa, Campió d’Espanya 2014. Classe Europa
Albert Gelpí, Alex Brú, Arnau Gelpí, Èlia Miquel i Elisenda Rahola, Campions d’Espanya 2014. Classe Optimsit per equips de club
Albert Gelpí, Campió d’Espanya 2014. Classe Optimist Masculí
Florian Trittel, Campió d‘Espanya 2014. Classe Fórmula Kite
Rafa Rabasa, Campió d’Espanya sub-17 2015. Classe Europe.
Albert Gelpí, Campió d’Espanya 2015. Classe O’pen Bic

CONTACTE

CLUB NÀUTIC EL BALÍS

Carretera N-11, km. 651.5

Sant Andreu de Llavaneres

08392 - BARCELONA

Espanya


OFICINES

Tel 93 792 99 00

Fax 93 792 72 61

info@cnelbalis.com


Horaris oficines administració:

de dilluns a divendres: de 09 a 14 h. i de 16 a 18 h.

dissabtes, diumenges i festius de 10 a 14 h.


Les oficines romandran tancades els dies:

25 i 26 de desembre, 1 i 6 de gener i el divendres de Setmana Santa.

ÀREA ESPORTIVA

sailing@cnelbalis.com


ESCOLA DE VELA

vela@cnelbalis.com


RESTAURANT CLUB NÀUTIC EL BALÍS

Tel 93 792 75 25


CONTACTE SERVEIS RESTAURACIÓ